روش تعمیرات ماشین لباسشویی، چگونه ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنیم؟

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده

با سلام ؛ در این بخش از مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی قصد داریم تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده را برای شما بیان کنیم.

نحوه کار لباسشویی کاملاً ساده و قابل درک است که با کمی مطالعه میتوانید به بهترین شکل ممکن از ماشین رختشویی خود استفاده لازم را ببرید. همیشه تعمیر ماشین لباسشویی یکی از دغدغه های خانم های خانه دار است. در مقاله آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده سعی براین شده مشکلاتی که شما خودتان قادر به حال آن هستید را بیان کرده ایم که با خواندن این مقاله ارزشمند و رایگان میتوانید تا حد زیادی نسبت به سرویس ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

خیلی از کاربران سوالاتی نظیر :

نحوه تعمیر ماشین لباسشویی  

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی

علت کار نکردن ماشین لباسشویی

علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

و سوالاتی نظیر این که ممکن است با جستجوی در سطح وب به جواب های قانع کننده ای نرسیده باشید و یا شاید هم بعضاً با جواب هایی روبه رو شده باشید که خودتان قادر به تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی نبوده اید.

در مقاله آموزش تعمیر ماشین لباسشوی به زبان ساده سعی برآن شده جواب تمام سوالات شما به صورت کاملاً شفاف و به صورت گام به گام مطرح گردد.

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی، نحوه تعمیرات ماشین لباسشویی، چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟

آشنایی با  ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی چیست؟ اصولا ماشین لباسشویی یک تشت بزرگ است که مرتباً با آب پر شده، تخلیه میکند و لباسهارو می چرخاند تا خشک شوند.یا میتوانیم اینطور شرح دهیم که یک هم زننده لباس است.

چهار مرحله ای که هر ماشین لباسشویی انجام می دهد به شرح زیر است :

شامل آبگیری، شستشوی ، تخلیه و خشک کردن. اگرچه ین عملکردها خیلی اصولی هستند ، اما برخی از آنها می توانند به مشکل برخورد کنند. شما میتوانید برخی از این مشکلات را به راحتی حل کنید. با این حال بهتر است برخی از مشکلات را به دست تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

دو نکته بسیار مهم :

  • قبل از کار کردن روی ماشین لباسشویی، حتماً آن را از برق بکشید.
  • قبل تعمیر ماشین لباسشویی های درب از جلو باید نسبت به تخلیه کردن آب اطمینان حاصل نمایید.

ماشین لباسشویی کار نمیکند

اگر ماشین لباسشویی هیچ کاری نمیکند :

وقتی برنامه را تنظیم میکنید و هیچ کدام اجرا نمیشوند و یا صدایی ندارد ممکن است برق آن قطع شده باشد.

وقتی ماشین لباسشویی باید مرحله بعدی شستشوی را اجرا کند ولی می ایستد :

ممکن است لباسهای داخل ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز باشد، تعدادی از لباسها را خارج کنید تا کمی از بار ماشین لباسشویی کم شود. سپس دوباره دستگاه را روشن کنید ( در برخی موارد لازم است برای روشن کردن مجدد دستگاهتان را از برق کشیده و دوباره وصل کنید.)

درغیراین صورت:

مطمئن شوید دستگاه به برق متصل و روشن است. در صورت لوازم با استفاده از دستگاه تستر ولتاژ ، مطمئن شوید که برق وصل باشد. توجه کنید حتما درب ماشین لباسشویی بسته باشد.

نکاتی که باید بررسی شوند: 

  • اگر مخزن بی حرکت است، مدار قطع کنند یا فیوزی که به آن می رسد را بررسی کنید.
  • سیم برق را بررسی کنید، سیتم برق دستگاه را بکشید، ممکن است سیم دچار خرابی یا ساییدگی شده باشد.
  • درب ماشین لباسشویی را باز کرده و قفل زبانه ای که روی آن فشار می آورید را چک کنید. قفل را فشار داده و رها کنید. گار صدای تیک نمی دهد ممکن است شکسته باشد. قفل را جدا کرده و تست کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

 

برای جلو گیری از ایجاد مشکل در ماشین لباسشویی از مقدار مناسب شوینده برای شستشوی و سختی آب استفاده کنید. مطمئن شوید دستگاه تراز باشد و دستگاه را سنگین نکنید ( حد مجاز رختن لباس را رعایت کنید.)

 

ماشین لباسشویی درست آبکشی نمی کند

اگر بعد از اتمام شدن برنامه شستشو هنوز آب و شوینده روی لباستان یا در ماشین لباسشویی باقی مانده، میتواند علل زیادی داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که از دستگاه درست استفاده میکنید. به عبارت دیگر مقدار مناسب مایع شوینده استفاده میکنید، ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکرده اید و سایر موارد. برای اینکه کاملا متوجه شوید کافیست دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.

تنها یکبار بیش از حد سنگین شدن دستگاه میتواند آبکشی را دچار مشکل کند. اگر این موارد باعث ایجاد مشکل نشده، به احتمال زیاد آب مرحله آبکشی وارد ماشین لباسشویی نمی شود یا به درستی تخلیه نمی شود.

درچه های تامین آب را بررسی کنید، مطمئن شوید درچه های تامین آب که به شلنگ های ورودی متصل هستند دچار گرفتگی نشده باشند.

اطمینان حاصل کنید شلنگ های ورودی آب پیچ نخوده اند.

دریچه تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید تخلیه آب کامل انجام می شود. انسداد میتواند باعث شود آب کثیف آبکشی در داخل ماشین لباسشویی باقی بماند. وقتی دستگاه کار میکند نگاه کنید دستگاه بعد از هر مرحله شستشو و آبکشی کاملا خالی می شود.

مطمئن شوید شلنگ ورودی آب سرد/گرم بسته نباشد. دریچه شلنگ را ببندید و آن را از دستگاه جدا کنید. انتهای آن را در سطل گذاشته و شیر آب را باز کنید. باید جریان آب قوی باشد در غیر اینصورت احتمالاً قسمت هایی از شلنگ مسدود شده است.

برای اطمنان از این مورد، انتهای دریچه را قطع کنید و آن را به شلنگ بیرونی وصل کرده و دوباره امتحان کنید. اگر هنوز هم جریان آرام است، بازهم شلنگ را تمیز کنید و یا آن را تعویض نمایید.

 

همچنین پیشنهاد میکنم مقاله ۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟ را مطالعه کنید.

 

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

نشت آب از یک ماشین لباسشویی معمولا ناشی از شلنگ ها یا اتصالات است. مطمئن شوید آب نشتی ظاهر شده از لوله های پشتی نیست.

اتصالات را بررسی کنید که شلنگ به شیر آب و به پشت ماشین لباسشویی وصل باشد. همچنین نشتی یا فرسودگی شلنگ ها را کنترل کنید. در صورت لزوم اتصالات یا بست شلنگ ها را بشویید یا شلنگ ها را به صورت کامل تعویض نمایید. مطمئن باشید که قبل از در آوردن شلنگ ها آب بسته باشد.

سپس آب های داخل شلنگ را داخل یک تشت تخلیه کنید.

بلبرینگ و بست ها را چک کنید. ممکن است واشر های سبد یا بست و لولوه کشی معیوب باشد که باید تعویض شوند. در این گونه موارد با یک تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید.

ممکن است آب بیش از حد در طول آبگیری از سیفون تخلیه شود، مطمئن شوید اتصالات شلنگ تخلیه به لوله حداقل ۷۰ سانتی نتر بالاتر از کف باشد(در غیر اینصورت، مشکل را با یک لوله کش مطح کنید)

علت لرزش ماشین لباسشویی

در بیشتر موارد لباسشویی وقتی روی سطح تراز نباشد یا بیش از اندازه لباس داخل ماشین لباسشویی  باشد دچار لرزش و تکان می شود. مواردی می گوییم تا ماشین لباسشویی را آرام کنید!

اول اینکه ممکن است تکان ها و لرزش های ماشین لباسشویی به علت بار بیش از اندازه باشد. لباسها را در یک طرف محفظه انباشته کنید. سپس چک کنید که دستگاه روی سطح محکم تراز باشد.

تراز کردن ماشین لباسشویی

یک سطح روی ماشین لباسشویی قرار دهید تا مطمئن شوید و از تراز بودن آن از طرفین ، جلو و عقب مطمئن شوید. همچنین اطمینان حاصل کنید کف کاملا محکم است. برای درست کردن ماشین لباسشویی، کف باید مسطح، تراز و به اندازه کافی محکم باشد تا دستگاه پر شده از آب و سنگین بدون انحراف زیر بار دچار مشکل نشود.

ابتدا دستگاه را قبل از هرکاری از برق بکشید.

پایه ها را بررسی کنید. زیر دستگاه را نگاه کنید و مطمئن شوید همه پایه ها روی سطح محکم  قرار دارند. اگر یکی یا هر دو پایه های جلویی کاملا به کف نچسبیده باشد، آنها را شل کنید( تا به عقب بیایند) تا زمانی که محکم قرار بگیرند.

نکته : پایه جلویی باید تا حد ممکن کوتاه باشد

پایه ها را کاملا باز نکنید در صورت نیاز یک سطح را روی ماشین لباسشویی قرار داده و پایه جلویی را به آرامی تنظیم کنید تا دستگاه تراز شود. مطمئن شوید پایه های جلویی کلاهک های لاستیکی و سرپیچ داشته باشند تا محکم نگه داشته شوند. اگر این موارد مشکل داشته اند میتوانید پد های ضد لرزش بخرید تا زیر پایه ها قرار دهید.

در صورت نیاز ، دستگاه را به سمت جلو کج کنید، با این کار پایه های عقب خود به خود تنظیم می شود. پایخ جلویی را تنظیم کنید. برق را وصل کنید و دستگاه را خالی راه اندازی کنید. ماشین لباسشویی را روی مرحله چرخش و خشک کردن قرار دهید و ببینید هنوز لرزش دارد یا خیر؟!

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این شد تا با قسمت های زیادی از مشکلات متعدد ماشین لباسشویی آشنا شوید. و خودتان بتوانید با آموزش تعمیر ماشین لباسشویی نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید. در صورتی که ابهامی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دارید میتوانید در قسمت دیدگاه ها آن را با ما مطرح کنید تا توسط تنکسین های مجرب پاسخ خود را دریافت نمایید. همچنین اگر بخش هایی از ماشین لباسشویی را نتوانستید تعمیر کنید حتما اگر علم فنی آن را ندارد با تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی تماس حاصل فرمایید.در پایان اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را به دوستان خود هدیه دهید.

با سلام ؛ در این بخش از مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی قصد داریم تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده را برای شما بیان کنیم. نحوه کار لباسشویی کاملاً ساده و قابل درک است که با کمی مطالعه میتوانید به بهترین شکل ممکن از ماشین رختشویی خود استفاده لازم را ببرید. همیشه تعمیر ماشین لباسشویی یکی از دغدغه های خانم های خانه دار است. در مقاله آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده سعی براین شده مشکلاتی که شما خودتان قادر به حال آن هستید را بیان کرده ایم که با خواندن این مقاله ارزشمند و رایگان میتوانید تا حد زیادی نسبت به سرویس ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید. خیلی از کاربران…
آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده

درصورت مفید بودن این مقاله به آن امتیاز دهید

میزان سختی آموزش
میزان یادگیری
ارائه شده توسط تکنسین فنی

امتیاز این مقاله

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به زبان ساده

رتبه این مقاله ۳٫۹۵ ( ۶ votes)

دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید