تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی

چه نوع شوینده ای باید برای ماشین ظرفشویی انتخاب کنیم؟

اگر دارید این مقاله رو مطالعه می کنید پس حتماً همیشه میخواستید بدانید تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی چیست؟ ممکنه خودتان نظرات متفاوتی داشته باشید، یا قبلاً مطالبی با این موضوع مطالعه کرده اید. اما شاید چیزهایی باشد که شما در مورد تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی نمیدانید و یا ایده هایی که میتواند کیفیت استفاده از ماشین ظرفشویی شما را بالا ببرد. حتی اگر بخواهید خودتان نسبت به تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام کنید ممکن است این مقاله برایتان مفید باشد. 

شوینده های ماشین ظرفشویی اشاره به محصولات شوینده محلول در آب دارند. معمولا سه نوع شوینده ماشین ظرفشویی در قفسه فروشگاه ها می بینیم، قرص های جرمگیر، پودر های جرمگیر و ژل ها. تفاوت خیلی زیادی در نحوه استفاده از آنها و اینکه کجا بکار گرفته بشوند وجود دارد.

تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی

تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی

عموما قرص های شستشو به شکل تکه های کوچکی از پودر ماشین ظرفشویی غلیظ شده هستند، اما بعضی از قرص ها از نصف ژل یا به طور کامل از ژل ساخته شده اند، برخلاف پودر. این قرص ها ممکن است در محفظه شوینده یا خیلی راحت در جای اصلی(قسمت ریختن مایع) ماشین ظرفشویی انداخته شوند.

مزایای قرص شستشوی ماشین ظرفشویی

در مقایسه با پودرها و ژل ها استفاده از قرص شستشو خیلی آسان تر خواهد بود. این قرص ها میزان شوینده کافی از خود رها میکنند و خیلی کم خواهد آمد تا تکه تکه شوند. در مواقعی که مقدار زیادی شوینده استفاده می شود، کف و حباب زیادی داخل دستگاه تولید میگردد. این موضوع باعث چکه کردن آب و کف که باعث کم شدن عمر دستگاه خواهد شد. استفاده از قرص باعت کمتر ترن شدن هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی در آینده خواهد شد.

مزیت دیگر این قرص ها این است که فقط شوینده داخل آنها نیست، بلکه مواد افزودنی و کمک کننده شستشو هم دارند که کیفیت شستشوی ماشین ظرفشویی رو بالا می برد. قرص شستشوی برنده معروف “Finish” یکی از این کمک کننده های شستشو هستند. این قرص ها همچنین کارهای دیگری هم مثل پیش شستشو و چربی زدایی را میتوانند انجام دهند طوری که زمان کمتری برای خیساندن و شستن ظروف نیاز خواهد بود. حتی قرص هایی هم هستند که خود ماشین ظرفشویی رو تمیز میکنند.

قیمت قرص های ماشین ظرفشویی

قرص های شستشو از انواع شوینده های ماشین ظرفشویی گران تر هستند. اگر هر بار مقدار متفاوتی از ظروف رو داخل ماشین ظرفشویی میگذارید، متوجه خواهید شد که قرص ها نسبت به پودر و ژل انعطاف پذیری کمتری دارند چون در یک اندازه هستند و کم و زیاد نمی شوند. بعضی از قرص های شستشو مراحل آبکشی بیشتری نیاز دارند تا رسوبات معدنی را از بین ببرند.

 

پودر جرم گیر ماشین ظرفشویی

همانطور که از اسمش بر می آید، این نوع شوینده پودری هستند که در محفظه ماشین ظرفشویی شما ریخته می شود. پودرها برای مصارف خانگی و ظروف کمتر که نیاز به یک قرص شستشوی کامل ندارند، ترجیح داده می شوند. پودر های شستشو هنوز هم گزینه مورد اعتماد برای لکه بری و آبکشی آسان هستند. اگرچه ممکن است به ظروف ظریف مثل لیوان ها آسیب بزنند و ساینده باشند، اما بهتر است برای از بین بردن لکه های سوختگی ماهیتابه ها و قابلمه ها استفاده گردد.

مزایای پودر جرم گیر ماشین ظرفشویی

پودر شستشو معمولا ارزان ترین نوع شوینده های ماشین ظرفشویی هستند و هنوز هم ماندگار مانده اند و جایگزین ندارند. همچنین می توانید با توجه به مقدار ظروفی که در دستگاه دارید مقدار کمتر یا بیشتری از پودر جرم گیر استفاده کنید، همین انعطاف پذیر بودن پودر جرمگیر ماشین ظرفشویی را نشان میدهد.

 

پیشنهاد میکنم مقاله »

آموزش استفاده پودر جرم گیر ماشین ظرفشویی و لباسشویی 

را مطاله کنید

 

قیمت پودر ماشین ظرفشویی

این پودرها می توانند خراب شوند و بهم بچسبند و اگر زیاد پودر بریزید، اشتباهی که اکثراً انجام میدهیم، روی ظروف باقی خواهد و این اصلا خوب نیست. از طرف دیگر، اگر یک اشتباه خیلی ساده رو مرتکب شوید، ظروف درست تمیز نمی شوند. این پودرها تمام مخزن ماشین ظرفشویی پخش می شوند و پاک کردن آنها خیلی سخت است. اگر نگران فرزندان یا حیوانات خانگی خود هستید، باید مراقب بسته های باز پودر جرمگیر ماشین ظرفشویی باشید که میتواند برایشان خطرناک باشد.

 

ژل ماشین ظرفشویی

ژل ماشین ظرفشویی مشابه مایع ظرفشویی هستند که برای شستن ظروف با دست استفاده می شوند. مثل پودر، در محفظه شستشوی ماشین ظرفشویی ریخته می شوند. از نظر قیمت بین پودر و قرص قرار میگیرد.

مزایای استفاده از ژل ماشین ظرفشویی

این ژل ها برای مصارف خانگی برای شستشوی خاص ترجیح داده می شوند. در مقایسه با پودر، آهسته رها شدن ژل های شستشو میتواند مقدار کافی شوینده را نسبت به مقدار ظورف و مرحله شستشو کنترل کند.  همچنین ریختن و شسته شدن این ژل ها هم آسان تر است.

ترکیبات مبتنی بر آب باعث می شود به ظروف حساس آسیب نرسد. همون طور که قبلا اشاره شد، ژل شستشو در قالب قرص های شستشو ساخته شده اند . ژل ماشین ظرفشویی گران تر هستند، اما کمک میکنند دوز ثابتی از شوینده برای شستشو ساطع گردد.

قیمت ژل های ماشین ظرفشویی

تنوع زیادی در ژل های ظرفشویی موجود وجود ندارد. ممکن است به دلیل اشتباهی که بین ژل ظرفشویی و مایع ظرفشویی است واقع شده باشد. مایع ظرفشویی اصلا نباید در ماشین ظرفشویی استفاده گردد. اگرچه ژل نسبت به مایع ظرفشویی راحت تر حل می شود، ولی ممکن است ژل شستشو هم کاملا حل نگردد. اگر این اتفاق بیافتد، لکه های آب یا لایه نازکی روی ظرف باقی می ماند.

ژل های شستشو ممکن است خیلی گران تر از قرص های ماشین ظرفشویی باشند، شاید به دلیل ناسازگاری تغییر میزان استفاده از قرص ها نسبت به ژل ها. مطمئن شوید ماشین ظرفشویی شما برای استفاده از ژل مناسب است، همه ماشین های ظرفشویی این قابلیت رو ندارند.

 

چه نوع شوینده ای باید انتخاب کنیم؟

در زمان انتخاب نوع شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی، قیمت آنها اهمیت زیادی دارد، همچنین اینکه کدامیک از شوینده ها برای دستگاه شما بهتر است. میتوانید این اطلاعات رو آنلاین، یا در راهنمای کاربر و یا راهنمای ماشین ظرفشویی خود به دست آورید.(در صورتی که دسترسی به هیچ کدام از این موارد را ندارید میتوانید با پشتیبانی آنلاین وب سایت آشنا آن را مطرح نمایید.)

با وجود تعداد بسیار زیاد قرص های ظرفشویی در فروشگاه ها، به دلیل راحتی و کارایی آن محبوبیت روزافزونی به این محصول به وجود آمده است. اگرچه ممکن است برای بعضی ها قیمت مهمتر از گزینه های دیگر باشد.قطعا پودر جرم گیر ماشین ظرفشویی از همه اینها ارزان تر است.

ممکن است بخواهید بیش از یک شوینده برای انواع ظروف و مقدار ظروف متفاوتی که در دستگاه قرار میدهید خریداری کنید. برای هر موقعیت گزینه ای برای خودتان در نظر بگیرید! و میتوانید بهترین گزینه را از بین انتخاب های خود برگزنید.

گردآوری و تحلیل: مهندس محمد عتیق
اگر دارید این مقاله رو مطالعه می کنید پس حتماً همیشه میخواستید بدانید تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی چیست؟ ممکنه خودتان نظرات متفاوتی داشته باشید، یا قبلاً مطالبی با این موضوع مطالعه کرده اید. اما شاید چیزهایی باشد که شما در مورد تفاوت میان شوینده های ماشین ظرفشویی نمیدانید و یا ایده هایی که میتواند کیفیت استفاده از ماشین ظرفشویی شما را بالا ببرد. حتی اگر بخواهید خودتان نسبت به تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام کنید ممکن است این مقاله برایتان مفید باشد.  شوینده های ماشین ظرفشویی اشاره به محصولات شوینده محلول در آب دارند. معمولا سه نوع شوینده ماشین ظرفشویی در…
چه نوع شوینده ای باید برای ماشین ظرفشویی انتخاب کنیم؟

درصورت مفید بودن این مقاله به آن امتیاز دهید

میزان سختی آموزش
میزان یادگیری
ارائه شده توسط تکنسین فنی
مناسب برای اکثر ماشین ظرفشویی ها

امتیاز این مقاله

چه نوع شوینده ای باید برای ماشین ظرفشویی انتخاب کنیم؟

رتبه این مقاله ۳٫۹۲ ( ۷ votes)

دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید