چه طور ماکروویو را تمیز کنیم

چه طور مایکروویو را تمیز کنیم؟ معرفی ۸ روش ساده برای تمیز کردن ماکروویو

چه طور مایکروویو را تمیز کنیم ! این سوالی است که هر خانم خانه داری به دنبال آن است. فرقی ندارد قیمت مایکروویو ما چقدر است؟ فرق نمی کنید مایکروویو سامسونگ داریم یا مایکروویو ال جی یا هر برند معرف دیگر. یا حتی ماکروفر  ایرانی داریم.

تا زمانی که از این وسیله نتوانیم به خوبی از آن بهره ببریم هیچ فایده ای ندارد. حال تصور کنید ماکروویو ما کثیف باشد. بهترین قسمت این است که نتوانیم آن را به درستی و با استفاده از شیوه های اصولی ماکروویو را تمیز کنیم.

در این مقاله با هم یاد میگیریم که چه طور مایکروویو را تمیز کنیم. همراه وب سایت آشنا باشید.

 

چه طور مایکروویو را تمیز کنیم ؟

تمیز کردن ماکروویو یکی از کارهای خسته کننده است که هیچ کسی آن رو دوست ندارد. اما مجبورید به طور مرتب این کارا بکنید تا از ماکروویو درست نگهداری کنید و غذاها طعم واقعی خودشان را حفظ کنند.

قبل از اینکه هر کدام از این تکنیک ها را به کار ببرید، اول مطمئن شوید که سیم برق را کشیده باشید، در واقع الان بهترین موقع است که سیم برق رو بررسی کنید که خراب نشده باشد و تمیزش کنید.

همین باعث بالا رفتن خطر آتش سوزی مسشود. اگر ظاهرش مشکلی نداشت، از گرد و خاک و کثیفی ها تمیزش کنید.

چه طور ماکروویو را تمیز کنیم

در مرحله بعد، داخل ماکروویو را بررسی کنید و ببینید کجای دستگاه از همه کثیف تر است. قطعاتی که قابل جدا شدن هستند را در آورده و اگر کثیفی وجود داشت آن را تمیز نمایید. همین باعث می شود در روند تمیز کاری پیش افتاده و راحت تر باشید.

 

۱- تمیز کردن ماکروویو با دستمال یا حوله ای مرطوب

سریع ترین روش برای تمیز کردن داخل ماکروویو این است که مقداری دستمال مرطوب داخل مایکروویو قرار دهید و دستگاه را برای ۵ دقیقه در حالت بالاترین قدرت روشن کنید. بخار ایجاد شده از دستمال مرطوب، چربی ها و کثیفی های چسبیده را نرم می کند. ،می توانید با دستمال خشک(زمانی که خنک شدند) داخل ماکروویو رو کاملا تمیز کنید.

 

۲- تمیز کردن ماکروویو با جوش شیرین

برای جدا شدن خرده های غذا از کف ماکروویو یا صفحه گردان(سینی گردان)، با استفاده از دو قاشق غذا خوری جوش شیرین با یک لیوان آب ترکیب کنید. روی لکه ها و کثیفی های سرسخت قرار دهید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. سپس با یک اسفنج مرطوب و یا یه تکه پارچه و دستمال مرطوب کاملا تمیزش کنید.

 

۳- تمیز کردن ماکروویو با آب و سرکه

یک کاسه شیشه ای(مخصوص ماکروویو) را تا نیمه آب کنین. یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به اون اضافه کنین. ماکروویو رو برای ۵ دقیقه در حالت بالاترین قدرت روشن کنین. بخاری که ایجاد میشه باعث شل شدن کثیفی های چسبیده به دیواره ها می شود. با دقت محفظه شیشه ای را تمیز کنین و داخل مایکروویو را با یک دستمال کاغذی یا حوله کاغذی پاک کنین. صفحه گردون رو جدا کنین و مثل یک بشقاب بشویید. حتی در داخل ماشین ظرفشویی هم قابل شستشو هست.

 

۴- تمیز کردن ماکروویو با سرکه و جوش شیرین

هر دو ماده ارزان هستند و همه ی مردم آن ها را دارند. ۴ قاشق غذا خوری جوش شیرین را به ۱۰۰ گِرم آب گرم اضافه کنید. به آرامی مخلوط کنید و خیلی هم بزنید تا پودر کاملا حل شود. یک اسفنج یا پارچه را در داخل این ترکیب فروببرید و با آن داخل ماکروویو را تمیز کنید.

بعد به نسبت مساوی آب و سرکه داخل یک کاسه بریزید. کاسه را داخل ماکروویو قرار دهید و سه دقیقه در حالت بیشترین قدرت روشن کنید. یا تا زمانی که محلول کاملا به جوش بیاید. تا ۱۰ دقیقه در ماکرویوو را باز نکنید تا بخار این محلول کار جادوئی خودش را انجام دهد.

حالا در را باز کنید و کاسه، صفحه گردان و چرخاننده را بردارید. تا وقتی داخل ماکروویو را با محلول آب و سرکه تمیز می کنید اجزای جدا شدنی را داخل محلول آب و صابون داغ قرار دهید. این کار را ادامه بدید تا ته نشینی از جوش شیرین باقی نماند.

 

پیشنهاد میکنم مقاله اختصاصی »

آموزش تعمیر ماکروویو (مایکروویو) – ۱۱ مشکل رایج در ماکروویو

را مطالعه کنید

 

۵- تمیز کردن ماکروویو با آبلیمو

لیمو را از وسط نصف کنید، و هر دو طرف را بر روی یک صفحه ی مایکروویو قرار دهید. یک قاشق غذاخوری آب اضافه نمایید. ماکروویو را یک دقیقه روشن کنید، یا تا زمانی که لیمو داغ شود و داخل دستگاه از بخار پر شود.

سپس فقط با مقداری دستمال کاغذی تمیز، تمیزش کنید. این عالیه که لیمو یک پاک کننده طبیعی و اورگانیک برای از بین بردن کثیفی ها در دسترس شماست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قطعاتی از لیمو را با مقداری آب داخل دستگاه قراردهید و آن را روشن کنید.

 

۶- تمیز کردن ماکروویو با شوینده ظروف

یک کاسه(مخصوص ماکروویو) را از آب پر کنید. مقداری شوینده ظروف به آن اضافه نمایید. یک دقیقه کاسه را داخل ماکروویو قراردهید، تا زمانی که بخار کند سپس کاسه رو بردارید. با یک اسفنج کاملاً داخل دستگاه را تمیز کنید. بخار حاصل از این محلول باعث نرم شدن جرم های داخلی شده و باعث می شود خیلی راحت تمیز شوند. برای رفع بوی بد هم میتوانید مقداری جوش شیرین به این محلول اضافه کنید.

 

۷- تمیز کردن ماکروویو با محلول شیشه شوی

دو لیوان شیشه شوی را با یک لیوان آب داخل یک کاسه مخلوط کنید. محلول شیشه شوی برای تمیز کردن داخل و خارج ماکروویو مناسب است. یک اسفنج را به این محلول آغشته کنید و داخل دستگاه را کاملا تمیز کنید. چرخاننده را جدا کنید و کف ماکروویو را تمیز کنید تا لکه ها و جرمی باقی نماند. همه منافذ داخل را پاک کنید، تا هیچ کثیفی باقی نماند. لکه ها و جرم ها را ۵ دقیقه با محلول شیشه شوی بخیسانید سپس خوب تمیز کنید.

بعد از اینکه داخل ماکروویو درخشان شد، یک دستمال را در آب تمیز خیس کنید و داخل دستگاه بکشید. برای اینکه مطمئن شوید چیزی از محلول باقی نمانده باشد زیرا حاوی مواد شیمیایی می باشد. اگر هنوز هم کمی لکه های سرسخت باقی مونده، با یک دستمال آغشته به روغن زیتون تمیزش کنید.

با یک دستمال تمیز داخل دستگاه رو خشک کنید. داخل مایکروویو را بو کنید، بوی شیشه شوی استشمام میشه یا خیر؟ اگر بوی شیشه شوی حس میشود، باز هم دستمال خیس داخل دستگاه بکشید.

 

۸- تمیز کردن ماکروویو با پاک کننده های تجاری

چندین نوع پاک کننده تجاری وجود دارد که هرچقدر هم کثیفی ها و جرم ها زیاد باشند، آن ها را از بین میبرد. اما اغلب گازهای سنگین و ناخوشایندی ایجاد میکنند که در ماکروویو باقی می ماند. این باقی ماندن ها می تواند طعم عیجیب و غریبی در غذای شما ایجاد کند.

اگر می خواهید از پاک کننده های تجاری استفاده کنید، توجه داشته باشید یک محصول بدون بو انتخاب کنید و بعد از تمیز کاری چند ساعت درب ماکروویو را باز بگذارید. هنگام استفاده از هر نوع شوینده برای داخل دستگاه مراقب باشید.

هیچ وقت نباید از دستمال های از قبل خیس شده استفاده کنید زیرا ذرات باقی مانده میتواند آتش بگیرد و منفجر شود.

برای آخر کار، بیرون از مایکروویو را پاک کنید، از بالا شروع کنید، کناره ها و در آخر جلوی ماکروویو را تمیز کنید. المنت چرخاننده و صفحه گردان را جای خودش قرار دهید، ماکروویو را به برق وصل کنید، حالا دستگاه آماده است که کارش را انجام دهد.

هرچه بیشتر از ماکروویو استفاده کنید، تعداد دفعات تمیزکاری بیشتر میشود. ولی به طور متوسط هر چند هفته یکبار تمیز کردن برای ماکروویو  خوبخواهد بود تا ظاهر و بوی روز اول را داشته باشد.

 

تعمیرگاه مجاز تعمیر و سرویس ماکروویو

اگر نیاز به تعمیر مایکروویو خودتان دارید میتوانید از خدمات منحصربه فرد مجموعه آشنا استفاده کنید. با تعمیرگاه مجاز تعمیر و سرویس ماکروفر میتوانید بهترین ماکروویو را داشته باشید.

تلفن تماس :

۰۲۱-۷۷۷۶۰۹۰۱

مشاوره تلفنی :

۰۹۱۲-۲۹۰۲۵۳۶

 

همچنین در صورتی که از طریق سامانه آنلاین درخواست تعمیر لوازم خانگی استفاده کنید. میتوانید ماکروویو خود را یک روز تعمیر شده تحویل بگیرید.

 

میخوام همین الان درخواست

تعمیر مایکروویو رو به صورت آنلاین ثبت کنم

 

گردآوری و ترجمه شده توسط مهندس محمد عتیق

چه طور مایکروویو را تمیز کنیم ! این سوالی است که هر خانم خانه داری به دنبال آن است. فرقی ندارد قیمت مایکروویو ما چقدر است؟ فرق نمی کنید مایکروویو سامسونگ داریم یا مایکروویو ال جی یا هر برند معرف دیگر. یا حتی ماکروفر  ایرانی داریم. تا زمانی که از این وسیله نتوانیم به خوبی از آن بهره ببریم هیچ فایده ای ندارد. حال تصور کنید ماکروویو ما کثیف باشد. بهترین قسمت این است که نتوانیم آن را به درستی و با استفاده از شیوه های اصولی ماکروویو را تمیز کنیم. در این مقاله با هم یاد میگیریم که چه…
چه طور مایکروویو را تمیز کنیم؟ معرفی ۸ روش ساده برای تمیز کردن ماکروویو

درصورت مفید بودن این مقاله به آن امتیاز دهید

میزان سختی آموزش
میزان یادگیری
ارائه شده توسط تکنسین فنی
مناسب برای اکثر ماکروویو ها

امتیاز این مقاله

چه طور مایکروویو را تمیز کنیم؟ معرفی ۸ روش ساده برای تمیز کردن ماکروویو

رتبه این مقاله ۵ ( ۲ votes)

دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید