علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟

۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟

لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه هاست. برای تعمیر ماشین لباسشویی یا باید یک فرد متخصص باشیم یا آموزش تعمیر ماشین لباسشویی را گذارنده باشیم. یکی از بزرگترین مشکلات متعدد عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی است.

 

دلیل تخلیه نکردن ماشین لباسشویی

 

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی  و عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

۲ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی در حالی که برنامه شستشوی به اتمام رسیده یکی از مشکلات ماشین لباس شویی است. که این مشکل به دو حالت کلی تقسیم بندی می شود.

۱- آب داخل دیگ ماشین لباسشویی تمیز است :

اگر آبی که داخل دیگ ماشین لباسشویی بود، تمیز است مشکل از شیر الکترویکی ماشین لباسشویی است که باید نسبت به تعویض یا تعمیر شیر برقی لباسشویی اقدام نمایید.

۲- آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کثیف است :

اگر آبی که داخل دیگ ماشین لباسشویی بود، کثیف است مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی بخاطر انصداد فاضلاب می باشد که باید بررسی شود.

 

شیر برقی چیست ؟

شیر برقی یک وسیله ی مگنتی است که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل ماشین لباسشویی است. شیربرقی که به آن شیر الکتریکی نیز گفته می شود به این صورت عمل میکند که در زمانی که مقدر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به حد نصاب (حد مجاز) برسد توسط هیدروستات دستور قطع جریان آب را به داخل دیگ ماشین لباسشویی را صادر می کند.

 

۵ علت ماندن آب داخل ماشین لباسشویی در انتهای برنامه یا در اواسط برنامه شستشو

در حالتی که ماشین لباسشویی در انتهای برنامه یا در اواسط برنامه قرار دارد و آب در ماشین لباسشویی باقی می ماند به چند علت بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم

 

۱- فیلتر ماشین لباسشویی چک شود :

ممکن است به علت گیر کردن نخالات در فیلتر ماشین لباسشویی ، دیگر عملکرد مناسبی نداشته باشید و باعث شود آبد داخل ماشین لباسشویی بماند. برای تعویض فیلتر ماشین لباسشویی میتوانید از قسمت پایین لباس شویی اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

 

۲- خرطومی زیر دیگ ماشین لباسشویی چک شود :

باید همیشه به این نکته دقت داشته باشید که ممکن است نخلاتی که همراه با لباسهای خود داخل ماشین لباسشویی قرار میدهد در خرطومی دیگ ماشین لباسشویی قرار گیرند که بعد از مدتی از خروج آب جلوگیری خواهد کرد.

برای اطمینان از اینکه خرطومی لباسشویی شما هیچ گونه رسوب و نخلاتی داخلش قرار نگرفته با دست باید خرطومی را فشار دهید و آن را بررسی نمایید.

 

۳- پروانه پمپ ماشین لباسشویی بررسی شود :

همانطور که اشاره کردیم وجود هرگونه شی دیگر در بین لباس ها باعث انسداد و عدم کار کردن پروانه پمپ ماشین لباسشویی خواهد شد مثل : پوست پسته، دکمه ها، کش پول و ..

 

۴- پمپ تخلیه  ماشین لباسشویی را بررسی کنید :

بعد از اینکه تمام مراحل بالا را امتحان کردید و بازهم مشکل پابرجا بود باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید.که میتواند پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خراب باشد. که باید اقدام به تعویض آن نمایید.

 

۵- فضلاب داخلی منزل را چک کنید :

راه آب فاضلاب منزل مسدود شده است و اجازه تخلیه آب را نمیدهد. که باید نسبت به رفع انسداد اقدام نمایید.

 

سخن پایانی

با بررسی موارد که به شما آموزش داده ایم میتوانید مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی خود را برطرف نمایید . همچنین شما ۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟ را فراگرفت اید که علت عمده در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یا شیر برقی (شیر الکتریکی) ماشین لباسشویی است. در این مقاله با نحوه عملکرد شیر برقی تا حدودی آشنا شدید و متوجه شده اید که شیربرقی چیست و چه کاری انجام میدهد.

در پایان در صورت داشتن هرگونه سوالی میتوانید در قسمت دیدگاه آن را مطرح نمایید تا توسط تکنسین های مجرب پاسخ خود را به بهترین شکل ممکن دریافت نمایید.

۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟ لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه هاست. برای تعمیر ماشین لباسشویی یا باید یک فرد متخصص باشیم یا آموزش تعمیر ماشین لباسشویی را گذارنده باشیم. یکی از بزرگترین مشکلات متعدد عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی است.     علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی  و عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی ۲ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی در حالی که برنامه شستشوی به اتمام رسیده یکی از مشکلات ماشین لباس شویی است. که این مشکل به دو حالت…
۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟

درصورت مفید بودن این مقاله به آن امتیاز دهید

میزان سختی آموزش
میزان یادگیری
ارائه شده توسط تکنسین فنی

امتیاز این مقاله

۷ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟

رتبه این مقاله ۴٫۰۷ ( ۶۵ votes)

15 دیدگاه‌ها

 • سلام موقع خاموش شدن اب جمع میشود به دیگ لباسشویی

  • وحید عزیز؛
   سلام
   به این دو نکته توجه داشته باشید:
   ۱) اگر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی تمیز است، مشکل از شیربرقی شماست (اگر دوعدد شیربرقی دارید یعنی آب گرم و آب سرد باید بررسی کنید ببنید آب داخل دیگ سرد است یا گرم)
   ۲) اگر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کثیف است، مشکل از انصداد فاضلاب می باشد که باید آن را بررسی نمایید.

  • باسلام. اب جمع شده داخل دیگ ماشین لباسشویی تمیز بوده و خودم فیلترش راعوض و تمیز کردم. ولی باز هم حتی در مواقعی که ماشین لباسشویی کاملا خاموش است و حتی دوشاخه ان از پریز کشیده شده باز هم اب تمیز در دیگ جمع میشود. علت چیست لطفا راهنمایی کنید.

   • Barzegarعزیز؛
    با سلام
    اگر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی تمیز است، مشکل از شیربرقی شماست (اگر دوعدد شیربرقی دارید یعنی آب گرم و آب سرد باید بررسی کنید ببینید آب داخل دیگ سرد است یا گرم) البته باید در نظر بگیرید حتما با یک متخصص در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی مشورط های لازم را انجام دهید.
    موفق باشید

 • داخل لباسشویی خاموش پر از آب بود

  • وجیهه حسینی عزیز؛
   سلام
   علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش
   اینکه ماشین لباسشویی شما با اینکه خاموش است ولی آب در داخلش جمع می شود یک مشکل جدی است. یا اینکه بعد از باز کردن شیر ورودی آب مشاهده می کنید که آب در دیگ ماشین لباسشویی جمع شده است. این ایرادها میتواند از شیرالکترونیکی ماشین لباسشویی شما باشد. که در صورت خراب شدن باید آن را تعویض نمایید. البته باید در نظر بگیرید حتما با یک متخصص در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی مشورط های لازم را انجام دهید.

 • از راهنمایی شما سپاسگزارم متوجه عیب شدم

 • سلام وقت بخیر خدا قوت ببخشید منم لباس شوییم تو اساس کشی خونه به مشکل برخورده که آب رو قطع نمیکنه وقتی به حد استاندارد میرسه قطع نمیشه وتا خرخره پر آب میشه ممنون میشم راهنماییم کنین که مشکل از کجاست؟با تشکر از شما

  • با سلام پریسا عزیز؛
   ممنون از اینکه با وب سایت آشنا در تماس بودید.
   در نظر بگیرید مشکل دستگاه شما مربوط به شیربرقی می شود. شیر برقی یک وسیله ی مگنتی است که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل ماشین لباسشویی است. شیربرقی که به آن شیر الکتریکی نیز گفته می شود به این صورت عمل میکند که در زمانی که مقدر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به حد نصاب (حد مجاز) برسد توسط هیدروستات دستور قطع جریان آب را به داخل دیگ ماشین لباسشویی را صادر می کند.
   موفق باشید.

 • سلام و خسته نباشید.
  ماشین لباسشویی ما وقتی خاموشه و در ان بسته شده پر از اب تمیز میشه وقتی درش بازه اب جمع نمیشه میشه راهنمایی بفرمائید؟

  • سلام لطفا برای اطلاعات و مشاوره با شماره ۰۹۱۲۲۹۰۲۵۳۶ آقای مهندس عتیق تماس بگیرید

 • پس از اتمام کار لباسشویی اندکی آب در قسمت نرم کنتده جمع می شود مثلا نصف لیوان. علت چیست؟

  • سلام لطفا برای اطلاعات و مشاوره با شماره ۰۹۱۲۲۹۰۲۵۳۶ آقای مهندس عتیق تماس بگیرید

 • سلام، لباسشویی من سامسونگ درب بالاست، اون دفعه لباسشویی خیلی کثیف بود مقداری آب از بغل دیگ لباسشویی رفت داخل، حالا نشکلی نداره و کار میکنه اما وقتی دیگ رو که خالی هست تکان میدهم زیرش صدای آب میاد، فیلتر هم باز کردم یه نقدارش تخلیه شد باید چی کار کنم، شاید هم از قبل صدای آب بوده، لطفا راهنماییم کنید

  • سلام لطفا برای اطلاعات و مشاوره با شماره ۰۹۱۲۲۹۰۲۵۳۶ آقای مهندس عتیق تماس بگیرید

دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید