6 مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید

۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید

در ادامه مقالات آموزش تعمیر یخچال فریزر قصد داریم در مورد ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید با شما صحبت کنیم. ایرادهای که خودتان بعد از خواندن این مقاله مفید و ارزشمند به صورت کاملاً رایگان میتوانید نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید.

۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید که وجود دارد و برای اکثر یخچال فریزر ها و ساید بای ساید یکسان هستند را برای شما گردآوری کرده ایم.

قبل از اینکه درمورد مشکلات رایج یخچال فریزر با شما صحبت کنیم بگذارید قبل از آن چند نکته مهم و کاربری را با شما در میان بگذاریم. یک نکته بسیار مهم که خیلی از ماها آن را رعایت نمیکنیم باز بسته کردن درب یخچال به دفعات مکرر است. شاید بعضاً بی دلیل درب یخچال را چند دقیقه ای بازنگه داریم! شاید در کوتاه مدت مسئله زیاد مهمی نباشد ولی در بلند مدت برای یخچال فریزر به شدت مضر خواهد بود. شاید این نکته در ظاهر زیاد امری جدی نباشد ولی با همین نکته کوتاه و ساده میتوانید از هزینه های جانبی مختلف جلوگیری نمایید. در ادامه همراه ما به ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید بپردازید.

 

۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید چیست؟

خیلی از کاربران در ذهن خود سوالاتی دارند که همچنان بی پاسخ مانده اند! از همین رو وب سایت آشنا تصمیم گرفته است در خصوص مشکلاتی که شاید خیلی وقت است شما را آزار داده است را به زبان ساده و عدم استفاده از اصطلاحاتی که شما را دچار سردرگمی خواهد کرد. بارز ترین ویژگی این مقاله صد در صد رایگان بودن آن است. همراه ما باشید تا این ۶ مشکل اساسی و مهم را برایتان بازگو کنیم.

6 مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید

۱- علت گرم شدن بدنه فریزر چیست؟

اینکه بدنه یخچال فریزر ما گرم است نباید مارا نگران کند زیرا به خاطر لوله های گازی است که از داخل بدنه رد شده اند. این لوله ها وظیفه انتقال گاز به سرتاسر یخچال را دارند از این رو که گاز یخچال به علت گردش دارای گرماست باعث گرم شدن بدنه خارجی یخچال فریزر خواهد شد. این گرم شدن بدنه فریزر برای نوار دور درب یخچال مفید است.زیرا باعث می شود خاصیت خود را از دست ندهد و بهتر عمل کند. این گرم شدن بدنه فریزر ایراد فنی نیست و یک امر طبیعی است پس نگران نباشید.

 

۲- علت برفک زدن یخچال بدون برفک یا نوفراست چیست؟

علت برفک زدن یخچال بدون برفک یا نوفراست ۶ دلیل رایج دارد که به شرح زیر است :

۱- مهم ترین و عمده ترین این مشکل قرار دادن یخچال فریزر در محیط های گرم است.

۲- ایراد دوم میتواند از خرابی نوار دور درب یخچال و یا به علت باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال باشد.

۳- سومین ایراد خراب ترموستات است.

۴- چهارمین بخش عدم رعایت فاصله مناسب پشت یخچال فریزر نسبت به دیوار. این فاصله باید حداقل ۱۰ سانتی متر باشد تا هوا به صورت کامل در جریان قرار بگیرد. در صورت عدم رعایت این نکته باعث می شود موتور یخچال بیش از حد داغ شده و سیکل کاری یخچال دچار تداخل شود.

۵- یکی از نکات دیگر که خیلی از کاربران آن را رعایت نمیکنند قرار دادن مواد غذای داغ داخل یخچال فریزر است.

۶- در قسمت دریچه های انتهای کابین یخچال مواد غذایی چسبیده باشد.

چند نکته کلیدی »

در صورتی که مشکلات خود را در نتایج بالا پیدا نکرده اید این نکات را بررسی کنید. 

ممکن است المنت اواپراتور به مشکل برخورد کرده باشد و یا فن جابه جایی هوا دچار نقص فنی گردیده. یا ترمودیسک و یا تامیر دیفراست آن خراب شده است. در صورتی که این مشکلات را دارید باید با تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر و ساید بای ساید در تماس باشید.

 

۳- علت افتادگی درب یخچال چیست؟

تا اینجا مقاله شما با بخش های مختلف یخچال فریزر آشنا شده اید حال باید به مشکلاتی که خیلی پرتکرار هستند بپردازیم. علت افتادگی درب یخچال میتواند مواد غذایی سنگینی که در داخل قفسه های درب یخچال میگذارید باشند.زیرا این سنگینی به مرور زمان خاصیت خورندگی در لولا و کابین یخچال ایجاد میکند. که باعث می شود قاب لولای درب شکسته و از بین برود.

 

۴- نحوه تراز کردن یخچال

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در یخچال به آن توجه خاصی داشته باشیم تراز کردن یخچال است. خیلی از کاربران این سوال را از خود میپرسند که چرا داخل کابین یخچال فریزرشان صدا میدهد؟ که علت این صدا دادن به بخش تقسیم میشود:

۱-  ممکن است یخچال تراز نباشد.

۲- ممکن است فن داخل یخچال خراب شده باشد.

برای تنظیم کردن یا همان تراز کردن یخچال باید ابتدا یک مکان مناسب برای قرار دادن یخچال در آشپرخانه خود انتخاب کنیم. و مواری که به شما در بالا گفته ایم را نیز رعایت کرده باشیم. در زیر کابین عمده یخچال فریزر ها چهار عدد پیچ برای تنظیم ارتفاء تعبیه شده است.

ابتدا پیچ های پشتی یخچال را باز می کنیم و نسبت به تنظیم کردن آنها اقدام می نماییم. سپس به سراغ پیچ های جلویی یخچال فریزر میرویم که تقریباً باید ۲ سانتی متر از پیچ های پشتی بیشتر آنها را بازکنیم. این کار برای ایجاد یک شیب ملایم به سمت انتهای یخچال می باشد. که این عمل باعث می شود وقتی درب یخچال را رها میکنیم درب به آرامی بسته شود. باید دقت کنید که نباید این شیب خیلی زیاد باشد زیرا باعث می شود لولای درب بعدی از مدتی به علت شدت بسته شدن درب دچار شکستگی شود. پس این نکته را حتماً رعایت نمایید.

 

۵- علت جمع شدن آب در کف یخچال و فریزر چیست؟

علت جمع شدن آب در کف یخچال میتوانید از گرفتگی راه آبی که در کابین یخچال برای انتقال برفکهای آب شده به خارج یخچال فریزر است، باشد. اصطلاحا به این محفظه برای خروج برفک های آب شده درین نیز میگویند. این گرفتگی میتواند شامل برخی مواد غذایی باشد. در بعضی از یخچال فریزر ها المنت زیر اواپراتور که مخصوص ذوب کننده است، سوخته باشد.

برای رفع این مشکل بهتر است که شلنگ داخل آن را از مواد غذایی پاک کرده و یا کمی آب جوش داخل لوله ریخته شود. باید به این نکته دقت داشته باشید که نزدیکی این ناودانی که راه خروج آب دیفراست است نباید مواد غذایی از قبیل سبزیجات قرار گیرد.

 

۶- علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال

تا به اینجا مقاله ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید سعی بر این شده بود که شما با مشکلات متعددی که با آن به صورت روزمره سروکار دارید برایتان به صورت کامل و جامع تشریح گردد. به اخرین قسمت از ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید رسیده ایم. علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال میتواند به خاطر اتمام عمر مفید نوار درب یخچال فریزر باشد. به این علت که بخشی از سرمای یخچال فریزر به لاستیک درب یخچال در تماس است باعث می شود به مرور زمان دیگر آن کارایی سابق را نداشته باشد و خاصیت خود را از دست بدهد.

ممکن است درب یخچال به علت سنگین شدن بیش از حد حالت افتادگی پیدا کند که این افتادگی باعث خمیدگی یخچال می شود. برای رفع این مشکل ابتدا از افتادگی درب یخچال اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که افتادگی خاصی را مشاهده ننموده اید باید در کنار های لاستیک درب یخچال پنبه هایی را قرار دهید که خمیدگی نوار را به حالت اولیه بازگرداند.

دو روش کاربردی برای استفاده مجدد از نوار درب یخچال

سپس باید از دو روش برای دوباره زنده کردن لاسیتک درب یخچال خود انجام دهید. میتوانید از آب جوش استفاده کنید که باید آب جوش را در تمام قسمت های نوار درب یخچال خود بریزید. و یا از گرمای سشوار استفاده نمایید. این عمل باعث میشود دوباره لاستیک درب یخچال شما خاصیت چسبندگی خود را به دست بیاورد.

نکته ای که باید در هنگام انجام برای بازگردانی خاصیت چسبیندگی لاستیک درب یخچال انجام دهید این است که بعد از انجام مراحل فوق حداقل درب یخچال باید به مدت ۲ ساعت به صورت کامل بسته باشد.

نکته کلیدی دوم نباید مواد غذایی که حالت چسببندگی دارند را در کابین یخچال نگهداری کنید. زیرا این چسبندگی در قسمت درب یخچال باعث می شود به مرور زمان لاستیک درب یخچال دچار پارگی گردد.

 

جمع بندی و سخن پایانی

شما با ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید آشنا شده اید و هم اکنون میتوانید نسبت به طرف کردن این مشکلات اقدام نمایید باید در نظر داشته باشید در صورتی که نیاز به تعمیر تخصصی خاصی داشته باشید باید با نمایندگی مجاز یخچال فریزر در ارتباط باشید. همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره دارید  در خصوص ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید میتوانید در قسمت دیدگاه آن را مطرح نمایید تا کارشناسان مجموعه وب سایت آشنا پاسخ گوی شما باشند.

در پایان در صورت مفید بودن این مقاله آن را به دوستان خود هدیه دهید.

در ادامه مقالات آموزش تعمیر یخچال فریزر قصد داریم در مورد ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید با شما صحبت کنیم. ایرادهای که خودتان بعد از خواندن این مقاله مفید و ارزشمند به صورت کاملاً رایگان میتوانید نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید. ۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید که وجود دارد و برای اکثر یخچال فریزر ها و ساید بای ساید یکسان هستند را برای شما گردآوری کرده ایم. قبل از اینکه درمورد مشکلات رایج یخچال فریزر با شما صحبت کنیم بگذارید قبل از آن چند نکته مهم و کاربری…
۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید

درصورت مفید بودن این مقاله به آن امتیاز دهید

میزان سختی آموزش
میزان یادگیری
ارائه شده توسط تکنسین فنی
مناسب برای اکثر یخچال فریزر ها و ساید بای ساید

امتیاز این مقاله

۶ مشکل رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید

رتبه این مقاله ۳٫۵۱ ( ۳۶ votes)

دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید